Jihovýchodní křídlo

 

Jedná se o nejnovější část Domova Svatý Jan. Nabízí celkem pět pokojů  (jedno až maximálně dvoulůžkových), koupelnu, sociální zařízení, prostornou společenskou místnost a kuchyňku. S hlavní budovou je spojena proskleným a zastřešeným koridorem.

Na jaře roku 2014 jsme zde zahájili provoz jedné z tzv. cvičných domácností - v areálu Domova Svatý Jan vznikly úpravou stávajících podmínek a prostředí dvě nezávislé cvičné domácnosti. Cílem těchto skupin je připravit některé z našich uživatelů na přechod do nové sociální služby - chráněného bydlení. Uživatelé cvičných domácností postupně dle svých možností a potřeb trénují nejrůznější dovednosti, získávají různé kompetence nutné k samostatnějšímu způsobu života. Všední den těchto uživatelů tak zaplňují běžné aktivity - příprava jídla, péče o domácnost, zacházení s běžnými domácími spotřebiči, nákupy, obstarávání různých osobních záležitostí, cestování, seznamování se s novým prostředím, trénink orientace ve městě…

Cílovou skupinu zde tvoří uživatelé, kteří jsou schopni žít s ostatními v malé nezávislé komunitě. Podpora je plně individuální s ohledem na specifické potřeby konkrétního uživatele.

 
zpět
 

 

DOMOV SVATÝ JAN

poskytovatel sociálních služeb

se sídlem Svatý Jan 40

262 56 Krásná Hora nad Vltavou

 

tel.: 318 862 389

 

IČO: 42727235

právní forma: příspěvková organizace Středočeského kraje

bankovní spojení: Komerční banka 12538211/0100