Bydlení s podporou

 

Jednopatrový objekt v areálu Domova Svatý Jan, který stojí mimo hlavní budovu. V přízemí jsou kanceláře ředitelky, ekonomky a sociální pracovnice, dále je zde jeden pokoj pro uživatele. V prvním patře jsou pokoje pro uživatele (jedno až maximálně dvoulůžkové) s vlastním sociálním zařízením a společnou kuchyní.

Na jaře roku 2014 jsme zde zahájili provoz jedné z tzv. cvičných domácností - v areálu Domova Svatý Jan vznikly úpravou stávajících podmínek a prostředí dvě nezávislé cvičné domácnosti. Cílem těchto skupin je připravit některé z našich uživatelů na přechod do nové sociální služby - chráněného bydlení. Uživatelé cvičných domácností postupně dle svých možností a potřeb trénují nejrůznější dovednosti, získávají různé kompetence nutné k samostatnějšímu způsobu života. Všední den těchto uživatelů tak zaplňují běžné aktivity - příprava jídla, péče o domácnost, zacházení s běžnými domácími spotřebiči, nákupy, obstarávání různých osobních záležitostí, cestování, seznamování se s novým prostředím, trénink orientace ve městě…

Ubytování v těchto částech Domova Svatý Jan je určeno pro uživatele, kteří potřebují pouze nízkou podporu. Uživatelé si zde v co možná největší možné míře sami zajišťují chod své domácnosti.

 
zpět
 

 

DOMOV SVATÝ JAN

poskytovatel sociálních služeb

se sídlem Svatý Jan 40

262 56 Krásná Hora nad Vltavou

 

tel.: 318 862 389

 

IČO: 42727235

právní forma: příspěvková organizace Středočeského kraje

bankovní spojení: Komerční banka 12538211/0100